Niebezpieczna podróż? Ubezpiecz się

Wybierając się na podróż po świecie, narażamy siebie i swoje pociechy na niebezpieczeństwo. Utrata bagażu, wypadek samochodowy, a może zwrot kosztów podróży? Istnieje realna szansa na zaistnienie każdego z tych nieszczęśliwych zdarzeń, a jest ich jeszcze więcej. Oferowane produkty turystyczne na polskim rynku ubezpieczeń pozwalają zrekompensować różnej wartości straty poniesione w ramach podróży zagranicznych. Zwiększają one poczucie naszego bezpieczeństwa finansowego i nie tylko.

W Stanach Zjednoczonych za leczenie w szpitalu spowodowane podejrzeniem zawału serca bez ubezpieczenia zapłacimy około 60 tys. dolarów. Jest to dowodem na to, że nie warto oszczędzać na zdrowiu. W ramach ubezpieczenia turystycznego wyodrębnia się ubezpieczenie assistance. Wspiera ono ubezpieczonego, oferując pomoc telefoniczną m. in. w ramach skierowania do pobliskiego szpitala czy przetłumaczenie rozmowy. Dodatkowo otacza nas ochroną prawną związaną z postępowaniem sądowym. Kolejne elementy ubezpieczenia turystycznego umożliwiają nam zwrot pieniędzy w ramach kosztów leczenia czy zaistnienia wypadku i jego trwałych następstw. W przypadku utraty bagażu towarzystwo ubezpieczeniowe jest zobowiązane zwrócić ubezpieczonemu równowartość straconych rzeczy.

Jeżeli naszym wyborem będą kraje Unii Europejskiej, warto również zaopatrzyć się w kartę EKUZ. Zapewnia ona bezpłatną opiekę zdrowotną na terenie krajów członkowskich Unii. Warto wspomnieć, że sam NFZ, który ponosi odpowiedzialność za wydawanie tego typu kart, zaleca dokupienie ubezpieczenia turystycznego. Argumentuje to tym, że lekarze w wielu placówkach turystycznych przyjmują pacjentów prywatnie. Oznacza to, że ubezpieczenie w poświadczone kartą EKUZ nie będzie honorowane.

Micorazon

Miłośnik podróży - po Polsce i świecie. Z fascynacją odkrywam nowe obszary, ale też chętnie wracam do już sprawdzonych miejsc. Chętnie podzielę się z Tobą najpiękniejszymi i najciekawszymi zakątkami z naszej planety.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *