Słowackie atrakcje – Skelne Teplice

Tylko 15 km dzieli Skelne Teplice od tak popularnej miejscowości wypoczynkowej, jaką jest Bańska Szczawnica. Ponieważ można się tutaj dostać bez większych problemów, spore zainteresowanie turystów tym miejscem nie powinno być dla nikogo większym zaskoczeniem. Co warto zobaczyć w czasie wycieczki po tej części Słowacji?

Skelne Teplice zasługują na uwagę z kilku względów. Atrakcyjna okolica oraz fakt, iż jest to jeden z najstarszych kurortów termalnych na Słowacji są czynnikami, które biorą pod uwagę znane biura podróży. Organizację wypoczynku w tym miejscu ułatwia też coraz lepsze zagospodarowanie oraz tak ciekawe rozwiązania, jak basen z ciepłą wodą, który został wykuty bezpośrednio w tej skale, w której wykute zostało źródło. Pochodząca z niego woda może pomóc nam w walce o utrzymanie dobrej formy, sprawdza się też doskonale w leczeniu takich chorób, jak zaburzenia układu nerwowego oraz skutki stresu. Jest ono jednym z tych miejsc, które od lat przewodniki turystyczne promują jako jedną z najważniejszych atrakcji w zachodniej części Słowacji, zatem turyści chętnie tutaj zaglądają.

Micorazon

Miłośnik podróży - po Polsce i świecie. Z fascynacją odkrywam nowe obszary, ale też chętnie wracam do już sprawdzonych miejsc. Chętnie podzielę się z Tobą najpiękniejszymi i najciekawszymi zakątkami z naszej planety.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *