Japonia w styczniu

Jasny, kolorowy i zimny początek roku

Począwszy od świąt noworocznych styczeń jest jednym z chłodniejszych miesięcy w kalendarzu. Wzrost liczby podróży w okresie świątecznym może utrudnić rezerwację biletów i zakwaterowania na początku miesiąca. Jest to jednak dobry moment, aby doświadczyć wielu aspektów kultury japońskiej, odwiedzając sanktuaria i inne wydarzenia otwarte dla publiczności. To także świetny czas na sporty zimowe i relaksujące pobyty z gorących źródeł.

Doświadczając Oshogatsu

Pomimo tego, że jest to urlop rodzinny z naturą, są sposoby, aby cieszyć się japońskim Nowym Rokiem jako gość. Hatsumode to praktyka odwiedzania sanktuariów na samym początku roku. Nawet jeśli twoje zainteresowanie jest czysto świeckie, świąteczna atmosfera i stoiska z jedzeniem sprawiają, że takie wydarzenia warto zobaczyć.

Jedną z sanktuariów o szczególnie barwnym obchodach noworocznych jest Itsukushima-jinja w Miyajima, Hiroszima. Od 1 do 5 stycznia odbywają się tradycyjne spektakle taneczne przyciągające tłumy. Przez cały nowy rok możesz udać się na wyspę 31 grudnia, aby wziąć udział w Festiwalu Ognia Chinkasai, a następnie wstać, aby złapać pierwszy świt następnego dnia.

Kupuj do upadłego

Wśród znaczących „nowości” Nowego Roku hatsuuri (lub „pierwsza sprzedaż”) ma szczególne znaczenie w dużych miastach. Wiele osób gromadzi się przed domami towarowymi i innymi sklepami z nadzieją, że zdobędzie poważną ofertę na pożądany produkt. Jedną z bardziej unikalnych praktyk jest fukubukuro, nieprzezroczysta torba z kilkoma przypadkowymi przedmiotami o łącznej wartości znacznie przekraczającej ich indywidualne ceny.

Od 1 do 2 stycznia sklepy otwierają się przed entuzjastycznymi kupującymi w głównych ośrodkach nerwowych w Tokio, takich jak Ginza, Shibuya, Harajuku i Aoyama. Ginza oferuje ekskluzywne potrawy, a Shibuya przyciąga młodszy tłum. Sprawdź harmonogramy otwarcia poszczególnych sklepów, aby mieć szansę na zdobycie jednej z najlepszych okazji.

Nadchodzące rytuały

Po gorącym dniu Nowego Roku, Japonia obchodzi Dzień Przyjścia Wieku w miejskich halach i przestrzeniach publicznych w całym kraju w drugi poniedziałek miesiąca. Podobnie jak w przypadku innych rodzinnych świąt, nie jest to coś, z czym możesz bezpośrednio uczestniczyć, ale możesz zauważyć grupy egzotycznie uczęszczanych, dwuletnich kobiet, które przemieszczają się między społecznymi zajęciami w drogim kimonie. Są też miejsca, w których wydarzenie ma bardziej publiczny wymiar.

Odbył się 14 stycznia każdego roku, Sanjusangendo Łuczniczy Konkurs w Sanjusangendo w Kioto uhonorował wielowiekową tradycję strzelania strzałami, długość głównej sali świątyni. Ponad 2000 praktykujących Kyudo – wielu z nich 20-letnich kobiet – zbiera się w sali ubrane w szeroką gamę kolorowych kimono. Niezależnie od tego, czy jesteś zaznajomiony ze sztuką, poświęcenie i widowiskowość na wystawie sprawia całkiem spory spektakl.

Szczyt sezonu narciarskiego

Styczeń to szczyt sezonu narciarskiego z doskonałymi opcjami sportów zimowych od początku do końca. Gdzie na początku grudnia mogą ucierpieć ograniczone opady śniegu, a pod koniec lutego może już ocieplić się w niektórych miejscach, styczeń na ogół ma najbardziej suchy i najwyższej jakości śnieg.

Jeśli sporty zimowe są priorytetem, rozważ pobyt w dużej miejscowości w Hokkaido, Nagano lub Niigata. Hokkaido od długiego sezonu korzysta z wysokiej jakości proszku i szerokiej gamy nart zjazdowych do wyboru. Mieszkańcy Tokio mogą chcieć zwiedzić ośrodki położone w dogodniejszej lokalizacji w Alpach Północnych Japonii i pasmo górskie Myoko.

http://100mb.pl/

Micorazon

Miłośnik podróży - po Polsce i świecie. Z fascynacją odkrywam nowe obszary, ale też chętnie wracam do już sprawdzonych miejsc. Chętnie podzielę się z Tobą najpiękniejszymi i najciekawszymi zakątkami z naszej planety.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *