Kiedy jest najlepszy czas, aby odwiedzić Tajlandię?

Tajlandia oferuje mnóstwo kultury, kolorów i plaż, które zapierają dech w piersiach. Dlatego planując wakacje w Tajlandii, pomagamy Ci wybrać najlepszy moment na wyjazd.

Grudzień–Luty, przyjemne temperatury, mniejsza wilgotność.

Niskie temperatury i mniejsza wilgotność sprawiają, że zima jest najpopularniejszym i najlepszym czasem na odwiedzenie Tajlandii. Średnie temperatury w Bangkoku wynoszą około przyjemnych 26 stopni. Zimy zazwyczaj są suche, zaledwie kilkoma dniami opadów miesięcznie, co daje doskonałą okazję do spróbowania niektórych z ekskluzywnych barów na dachach Bangkoku.

Możesz posłuchać dźwięków lokalnych DJ-ów na 49. piętrze w Octave, gdzie masz panoramiczne widoki na miasto, lub jeśli whisky jest Twoim trunkiem wyboru, udaj się do Alfresco 64 – najwyższego na świecie otwartego baru whisky.

Ciepła, sucha pogoda zimą to najlepszy moment na odwiedzenie niektórych najbardziej spektakularnych plaż na zachodnim wybrzeżu. Kurorty nad Morzem Andamańskim, takie jak Phuket i Khao Lak, cieszą się temperaturami w późnych dwudziestkach, a ze względu na niski poziom wody w tym okresie, nie będziesz miał problemu z znalezieniem miejsca nawet na najpopularniejszych plażach regionu.

Na północy, miasta Chiang Mai i Chiang Rai leżą w malowniczych dolinach górskich, co oznacza, że temperatury są nieco niższe, oscylując między 15 a 25 stopniami, co sprawia, że lekka kurtka jest komfortowa wieczorem.

Marzec–Maj, sezon deszczowy

Koniec marca oznacza początek deszczowej pory roku w Tajlandii, z coraz większą ilością opadów w miarę jak zbliżasz się do lata. Ponieważ sezon deszczowy to okres niski w Tajlandii, istnieje potencjał na znakomite oferty na zakwaterowanie. Luksusowe 5-gwiazdkowe hotele nad brzegiem morza, takie jak Outrigger czy Avani Plus Samui Resort, znajdujące się wzdłuż wybrzeża plaży Taling Ngam, można znaleźć za mniej niż 100 funtów na noc.

W kwietniu możesz również doświadczyć największego festiwalu w Tajlandii – Songkran. Tajski Nowy Rok, znany czasem jako „Festiwal Wody”, jest obchodzony w całym kraju, a epicentrum obchodów ma miejsce w Chiang Mai. Woda na początku pory deszczowej symbolizuje oczyszczenie i nowe początki, często dochodzi do walk wodnych, aby powitać nadejście gorącej pogody.

Wiosna daje również najlepszą okazję do obserwowania dzikiej przyrody w północnych deszczowych lasach, takich jak w Parku Narodowym Khao Sok. Tutaj można karmić azjatyckie słonie, spacerować wśród małp w deszczowym lesie lub kajakować po meandrujących rzekach, które rzeźbią krajobraz górskich gór wapiennych.

Czerwiec–Sierpień, pora monsunowa

Początek czerwca oznacza początek pory monsunowej w Tajlandii, która trwa do października. Klimat jest wilgotny i gorący, z częstymi, krótkotrwałymi ulewami.

Spodziewaj się maksymalnych temperatur w okolicach 32/33 stopni, przy czym większe miasta na północy, takie jak Bangkok, doświadczają temperatury o kilka stopni wyższej niż na południowym wybrzeżu, na przykład Phuket.

Ponieważ pora monsunowa przypada na te miesiące, możesz spodziewać się mniejszej liczby turystów, co często oznacza doskonałą wartość za pieniądze. Jeśli szukasz suchszej pogody, wschodnie kurorty nadmorskie, takie jak Hua Hin, Pattaya, Koh Samet i Koh Samui, oferują niektóre z najpiękniejszych plaż, jakie ma do zaoferowania Tajlandia.

Wrzesień–Listopad, obniżenie temperatur i spadek opadów

Przechodząc do jesieni, kiedy temperatury spadają i opady deszczu maleją, można znaleźć jedną z najlepszych okazji do odwiedzenia Tajlandii, unikając nieco chaosu i tłumów, które pojawiają się w szczytowym okresie zimowym.

To jest najlepszy czas dla miłośników nurkowania lub snorkelingu, ponieważ składniki odmyte w dół do wybrzeża podczas deszczów dostarczają pożywienia dla wielu gatunków. Z Koh Tao można nurkować u wybrzeży jego spokojnych plaż lub wyruszyć na nurkowanie wśród rekina wielorybiego.

W ciągu jesieni Tajlandia organizuje wiele swoich najpopularniejszych festiwali. Yi Peng, znane jako festiwal światła, jest jednym z najpopularniejszych w roku, z tysiącami migoczących świec i latawców unoszących się na tle księżyca.

Dla miłośników kulinariów, we wrześniu odbywa się Fest

iwal Wegetariański na Phuket. Ludzie z całej Azji przyjeżdżają na ten festiwal, gdzie można spodziewać się spektakularnej gamy lokalnych potraw wegetariańskich i nieco nietypowych pokazów, takich jak chodzenie po rozżarzonych węglach i artystyczne przebijanie nożami przez policzki.

Wymagania dotyczące wjazdu do Tajlandii

Aby wejść do Tajlandii, będziesz musiał pokazać albo dowód pełnego zaszczepienia, albo negatywny wynik testu PCR. Tajlandia akceptuje rekordy szczepień COVID-19 NHS oraz certyfikaty zdrowienia. Dla osób niezaszczepionych test PCR musi być wykonany w ciągu 72 godzin przed podróżą. Osoby poniżej 17 roku życia nie muszą przedstawiać dowodu zaszczepienia.

Przed wjazdem, twój paszport musi mieć co najmniej sześć miesięcy ważności, a także wymagana jest wiza.

Micorazon

Miłośnik podróży - po Polsce i świecie. Z fascynacją odkrywam nowe obszary, ale też chętnie wracam do już sprawdzonych miejsc. Chętnie podzielę się z Tobą najpiękniejszymi i najciekawszymi zakątkami z naszej planety.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *