Kanary mniej znane – El Hierro


Choć jest najmniejszą z wysp tworzących słynny archipelag kanaryjski, warto jej poświęcić nieco więcej uwagi podczas swych wakacyjnych wojaży. El Hierro może się przecież okazać równie atrakcyjnym miejscem na wczasy, jak jej większe i lepiej znane sąsiadki – Teneryfa czy Lanzarote. Chociaż znane biura podróży sporadycznie oferują urlop na jej terenie, El Hierro coraz częściej przyciąga uwagę miłośników podróży. Jakimi atrakcjami może się pochwalić ta wyspa? W jaki sposób można spędzić czas na jej terenie?

El Hierro ma się czym pochwalić. Kto trafi na jej teren, ten szybko doceni jej piękno oraz wyjątkowy charakter. Ponieważ turyści zaglądają tu sporadycznie, wyspa ta staje się doskonałym miejscem na wczasy dla tych, którzy cenią sobie ciszę oraz spokój. Nie brak tu pięknych plaż, na których można wypoczywać do woli, nie brak też miejsc, które mogą się okazać ciekawym celem krajoznawczej wycieczki. Na co warto tu zwrócić uwagę? Ciekawych świata turystów oczarować mogą wyspiarskie miasteczka, zachwycające wyjątkową atmosferą oraz ciekawą zabudową. Wiele atrakcji czeka na tych turystów, którzy zdecydują się odwiedzić wyspiarską stolicę, czyli miasto Valverde. Nie brak tu malowniczych zakątków oraz perełek wyspiarskiej architektury, obok których nie można przejść obojętnie. Na El Hierro kuszą też te miejsca, które zachwycają wulkanicznym charakterem. Wiele atrakcji czeka też na tych, którzy są miłośnikami malowniczych winnic. W wyspiarskim krajobrazie zajęły one miejsce bardzo ważne, a wycieczki po ich terenie stają się coraz bardziej popularne. Gdzie szukać najciekawszych atrakcji tego typu? W rejonie niewielkiej miejscowości Echedo, która rosnącą sławę zawdzięcza właśnie winnicom.

Wczasy w nieco mniej znanych regionach turystycznych to szansa na poznanie atrakcji wyjątkowych. Biura podróży wprawdzie koncentrują się na modnych kurortach, jednak i oferty na maleńkiej El Hierro zaczynają się pochwiać w katalogach. Warto z takich propozycji skorzystać, gdyż tej wyspie braku atrakcyjności zarzucić nie można.

Micorazon

Miłośnik podróży - po Polsce i świecie. Z fascynacją odkrywam nowe obszary, ale też chętnie wracam do już sprawdzonych miejsc. Chętnie podzielę się z Tobą najpiękniejszymi i najciekawszymi zakątkami z naszej planety.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *