Francuskie atrakcje. Nicea i jej zabytki


Lazurowe Wybrzeże to jeden z najważniejszych i najbardziej elitarnych regionów turystycznych, jakim może się pochwalić Francja. Biura podróży z całego świata już dawno doceniły jego urok, a wczasy na jego terenie to możliwość odpoczynku w atmosferze luksusu. Piękna sceneria, niezwykłe walory wypoczynkowe oraz piękne zabytki sprawiają, że Lazurowe Wybrzeże od lat jest chętnie odwiedzane przez turystów. Miastem, które z pewnością warto odwiedzić w czasie pobytu w tym miejscu jest Nicea, na terenie której nie brak wspaniałych atrakcji. Na jakie obiekty warto tu zwrócić szczególną uwagę?
Nicea wyróżnia się pięknym położeniem. Z jednej strony pasma górskie, z drugiej – malownicze wybrzeże będące idealnym miejscem na wczasy nad morzem.

Położenie nad brzegami Morza Śródziemnego nie jest jednak jedynym walorem tego miasta. Nicea może się pochwalić licznymi atrakcjami, przy czym z wizyty na jej terenie najmocniej ucieszą się miłośnicy sztuki. Da nich Nicea to przede wszystkim wspaniałe muzea i galerie, w których można podziwiać dzieła Picassa, Chagalla czy Renoira. Wśród obiektów wyjątkowo chętnie odwiedzanych przez wycieczki z całego świata znajduje się Muzeum Sztuk Pięknych. Zachwyca ono niezwykle bogatą i różnorodną kolekcją malarstwa oraz rzeźby. Najstarsze dzieła prezentowane w tym muzeum pochodzą z XVII wieku, najmłodsze – z początków XX stulecia. Nicea to również wspaniała zabudowa, a tutejsza starówka przyciąga pięknymi kamienicami. Katedra z XVIII wieku oraz rosyjski sobór prawosławny św. Mikołaja to kolejne atrakcje na terenie tego niezwykłego miasta. Warto tu również zajrzeć ze względu na karnawał, który jest jedną z najważniejszych imprez w tej części Lazurowego Wybrzeża.

Micorazon

Miłośnik podróży - po Polsce i świecie. Z fascynacją odkrywam nowe obszary, ale też chętnie wracam do już sprawdzonych miejsc. Chętnie podzielę się z Tobą najpiękniejszymi i najciekawszymi zakątkami z naszej planety.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *