Najcenniejsze skarby Bangkoku

Stolica Tajlandii jest wyjątkowy, pełnym kontrastów miastem. Na jakie atrakcje koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę w czasie wycieczki po tak niezwykłym mieście, jakim jest Bangkok?

W mieście, które z jednej strony zadziwia współczesną architekturą oraz nowoczesnymi drapaczami chmur, z drugiej fascynuje tradycją i cennymi skarbami architektury, nikt z nas na nudę narzekać nie będzie. Jeśli chcemy w krótkim czasie zapoznać się z najcenniejszymi zabytkami tego miasta, koniecznie powinniśmy się wybrać na spacer po terenie Starego Miasta Królewskiego. Wycieczki takie są wyjątkową podróżą w czasie, pozwalają też zapoznać się z tym, co na terenie tajskiej stolicy najpiękniejsze i najcenniejsze.

Jakie zabytki czekają w tej części miasta?

Jednym z najważniejszych zabytków w tej części Bangkoku jest Wielki Pałac Królewski. Imponująca rezydencja, która kusi wspaniałymi dekoracjami, może oczarować każdego. Dawna siedziba królewska jest obecnie jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych, jakimi może się pochwalić Tajlandia, jest też obowiązkowym punktem w programie niemal każdej wycieczki po stolicy tego kraju. Wat Arun, czyli Świątynia Świtu, to kolejna atrakcja, której w czasie zwiedzania Bangkoku nie można pominąć. To jedna z najpiękniejszych budowli sakralnych na terenie Starego Miasta Królewskiego, a możliwość jej zwiedzenia dla każdego z nas będzie wyjątkowym doświadczeniem. To piękny zabytek, który jest jednocześnie jedną z najstarszych budowli w Tajlandii, nic więc dziwnego, że tak chętnie zaglądają tu turyści z całego świata. Inny zabytek, który przyciąga i intryguje, to świątynia Wat Pho. Jest ona kojarzona głównie z ogromnym posągiem leżącego Buddy. Jego długość to 46m, z kolei wysokość dochodzi do 15 m. Posąg ten fascynuje, jest też jednym z symboli tajskiej stolicy.

Tajlandia

Tajlandia to fascynujący, pełen kontrastów kraj. To chce się o tym przekonać, ten powinien jego poznawanie zacząć od wycieczki po jego stolicy. Bangkok może zaskoczyć swym pięknem oraz różnorodnością, szczególnie tych, którzy zwiedzanie miasta zaczną od spaceru po Starym Mieście Królewskim.

Micorazon

Miłośnik podróży - po Polsce i świecie. Z fascynacją odkrywam nowe obszary, ale też chętnie wracam do już sprawdzonych miejsc. Chętnie podzielę się z Tobą najpiękniejszymi i najciekawszymi zakątkami z naszej planety.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *