Kiedy najlepiej odwiedzić Malediwy?

Malediwy to ciąg atoli koralowych na Oceanie Indyjskim, który słynie z połączenia luksusu na boso i trwałości bez poczucia winy. Dodaj do tego ciepły klimat, w którym temperatury rzadko spadają znacznie poniżej 80 lat. Wilgotność jest wysoka (80 procent), ale łagodzi ją morska bryza, szczególnie w nocy.

Możesz spodziewać się doskonale utrzymanych plaż i turkusowych lagun z wodą, która lśni w jasnym słońcu. Poznasz prywatne kurorty, bungalowy, które wydają się unosić nad wodą, podwodne restauracje i baseny infinity.

Kolejną zaletą jest to, że temperatury morza wahają się między bardzo komfortowymi temperaturami od 26 ° C do 29 ° C przez cały rok.

Więc kiedy jest najlepszy czas na wyjazd?

Malediwy mają długie okno wspaniałej pogody od listopada do kwietnia. Jest nieubłaganie ciepły i tropikalny z temperaturą od 29 ° C do 31 ° C przez cały rok, a średnie minima rzadko spadają poniżej 24 ° C.

Od stycznia do kwietnia – szczyt sezonu

Aby uniknąć krótkich, gwałtownych opadów deszczu, dojdź tam od stycznia do kwietnia, ponieważ są to zazwyczaj najsuchsze miesiące, a dla niektórych niska wilgotność jest błogosławieństwem. Jest to idealny czas na wakacje na plaży, a ponieważ widoczność jest w tym czasie świetna dla nurków i nurkujących z rurką.

Należy jednak pamiętać, że jest to czas szczytu i czas, kiedy turyści mają tam tłumy.
Od maja do września – ciepło, ale trochę deszczu

Przez cztery miesiące od maja do września nadal jest ciepło, ale pomiędzy długimi okresami słonecznej pogody mogą występować burze. Osiągają szczyt około czerwca. Deszcz jest zwykle krótki i nie potrwa długo, dopóki słońce nie prześwieci przez chmury i nie wyschnie.

Jeśli lubisz nurkowanie, pamiętaj, że w tej chwili formy planktonu i widoczność są zmniejszone. Dodatkową korzyścią jest to, że jeśli nie przeszkadza Ci ryzyko deszczu, ceny są niższe.
Od października do listopada – najlepszy czas na obserwowanie rekinów

Te miesiące oferują ciepłe temperatury i długie okresy nasłonecznienia, ale ze zwiększoną szansą na deszcz i burze. Nadal jednak w październiku i listopadzie najprawdopodobniej zobaczysz rekiny wielorybie i promienie manty, które przychodzą, by żerować na planktonie. Może to być również wtedy, gdy są najlepsze oferty podróży.
Grudzień – skorzystaj ze zniżki

Pogoda jest podobna do poprzednich dwóch miesięcy, a oferty są dobre tuż przed Bożym Narodzeniem – kolejny okres szczytowy.

WSKAZÓWKA: Aby skomplikować sytuację, północne atole mają najwyższe opady od maja do listopada; południowe atole od listopada do marca. Naprawdę nie ma wiele do roboty, gdy pada deszcz, z wyjątkiem czytania, picia lub nurkowania, ale może to w porządku.http://100mb.pl/

Micorazon

Miłośnik podróży - po Polsce i świecie. Z fascynacją odkrywam nowe obszary, ale też chętnie wracam do już sprawdzonych miejsc. Chętnie podzielę się z Tobą najpiękniejszymi i najciekawszymi zakątkami z naszej planety.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *