Góra Fuji

Najwyższy czas w Japonii

Rosnąca legendarna Mt. Fuji to coś, co każdy powinien zrobić. Parafrazując stare japońskie powiedzenie, jednak ktoś, kto skaluje Mt. Fuji raz jest mądrą osobą, ale każdy, kto się na nią wspina, jest głupcem.

Wspinaczka była kiedyś postrzegana jako pielgrzymka religijna, aby uczcić ducha tego, co jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej kultowych szczytów na planecie. Staraniem słynącym z naturalnego piękna i znaczenia kulturowego, docierającego na szczyt Mt. Fuji jest doświadczeniem niepodobnym do żadnego innego.
Szybkie fakty

Mt. Fuji jest w rzeczywistości wulkanem, ale nie działa od 1707 roku

Soboty wydają się być najbardziej zatłoczone, a szczyt o wschodzie słońca jest zatłoczony

Jeśli zachorujesz lub odniesiesz obrażenia, możesz zadzwonić pod numer 0555-72-1477 w celu uzyskania pomocy
Jak się tam dostać

Istnieją różne sposoby, aby dostać się do trzech trailheadów na Mt. Fuji po stronie Shizuoka pociągiem i autobusem.

Linia Tokaido JR Shinkansen kursuje z dworca Tokio na dworzec Odawara. W Odawara, przejdź na linię JR Gotemba i wysiądź na stacji Gotemba. Autobus ze stacji Gotemba zabierze Cię do szlaków Subashiri i Gotemba.
Wybierz trasę do góry Mt. Fuji

Istnieją cztery drogi do szczytu: kurs Subashiri, kurs Fujinomiya, kurs Gotemba i kurs Yoshida. Wszystkie szlaki zaczynają się od tak zwanej piątej stacji. Trasy rozpoczynają się 10 lipca (z wyjątkiem szlaku Yoshida, który rozpoczyna się 1 lipca), a zakończenie 10 września, chociaż daty mogą ulec zmianie w zależności od warunków śniegowych. Każda trasa ma swoje dziwactwa i wszystkie są oznaczone kolorami, abyś mógł być na bieżąco.
Bądź ciepły, bezpieczny i na dobrej drodze

Po rozpoczęciu wspinaczki może być duszno i ​​gorąco, ale szczyt może być deszczowy, wietrzny i poniżej zera – nawet w lecie. Zabierz ciepłe, wodoodporne ubrania i dużo wody. Oszczędź trochę wytrzymałości na szlaku, ponieważ pochylnia i luźna skała wulkaniczna może być trudna w obsłudze. Urazy są bardziej prawdopodobne podczas zejścia.
Złap wschód słońca na szczycie

Możesz wspiąć się na Mt. Fuji w ciągu dnia, gdy temperatura jest najcieplejsza, ale najlepszy czas, aby stanąć na jej szczycie, jest podczas wschodu słońca. Aby złapać wschód słońca u Pana Fuji, możesz wybrać się na wycieczkę od środka nocy lub pozostać w jednej z górskich chat. Podczas nocnej wędrówki można uniknąć gorącego letniego słońca, a także podziwiać zachodzące słońce. Konieczne są rezerwacje na pobyt w chacie, a należy pamiętać, że kobiety i mężczyźni dzielą chatę w bliskim sąsiedztwie.

Wschód słońca na Mt. Fuji to zapierające dech w piersiach doświadczenie. Słońce najpierw pojawia się na wschodnim horyzoncie. Stojąc wysoko ponad chmurami i patrząc na świat budzący się poniżej, to nie przypomina żadnego wschodu słońca, jaki kiedykolwiek widziałeś.

Micorazon

Miłośnik podróży - po Polsce i świecie. Z fascynacją odkrywam nowe obszary, ale też chętnie wracam do już sprawdzonych miejsc. Chętnie podzielę się z Tobą najpiękniejszymi i najciekawszymi zakątkami z naszej planety.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *