Kiedy jest najlepszy czas na odwiedzenie Północnej Norwegii?

Nie ważne, kiedy się wybierasz, Północna Norwegia oferuje piękne widoki. Oto nasz przewodnik po tym, co każda pora roku ma do zaoferowania.

Wiosna

Wiosna to wspaniały czas na pobyt w Norwegii, ponieważ natura odżywa. To także najlepszy moment, aby cieszyć się „zimowymi” sportami, ponieważ nadal jest dużo śniegu, a dni stają się dłuższe i słoneczniejsze. Należy jednak pamiętać, że możliwości narciarskie w Północnej Norwegii lepiej nadają się dla narciarzy biegowych i off-piste, ponieważ jest niewiele dedykowanych ośrodków narciarskich.

Pod koniec kwietnia większość śniegu stopiła się, odsłaniając bujny i kwitnący krajobraz. Jednak niektóre części Północnej Norwegii, takie jak Lofoty, mogą pozostać dość chłodne i surowe wiosną, a prawdziwie rozkwitają dopiero w miarę zbliżania się lata. Jeśli chcesz doświadczyć cudu kwitnących drzew owocowych, lepiej udać się na południe do fiordu Hardanger.

Lato

Lato to najpopularniejsza pora roku w Północnej Norwegii, a ceny są wyższe od czerwca do początku września. Temperatury w ciągu letnich miesięcy wahają się, czasami dochodząc do 25-30°C w ciągu dnia. Przygotuj się także na chłodniejsze dni, średnie temperatury w niektórych częściach Północnej Norwegii, takie jak Tromsø i Bodø, wynoszą 12-14°C.

Wiele turystów przyjeżdża do Północnej Norwegii latem, aby doświadczyć zjawiska północnego słońca, naturalnego zjawiska, w którym słońce świeci przez pełne 24 godziny. W tym czasie wiele atrakcji jest otwartych także nocą, takich jak kajakarstwo morskie, jazda konna i nocne golfowanie. Tańsze opcje obejmują północne kąpiele nocne lub rozbicie namiotu na dzikich terenach – każdy w Norwegii ma prawo swobodnego poruszania się.

Jesień

Jesień to dobry czas na podróż do Północnej Norwegii. W ciągu września i października jest wiele słonecznych dni, a turystów jest znacznie mniej. Górskie równiny i gęste lasy wyglądają szczególnie pięknie, gdy drzewa zmieniają się w jesienne kolory.

Dzień trwa do późnego popołudnia, więc nadal jest czas na wiele aktywności na świeżym powietrzu, takich jak trekking i safari przyrodnicze. To także jedna z najlepszych por roku, aby zobaczyć zorzę polarną. Jesień to kapryśna pora roku, więc zabierz ze sobą dużo ciepłej odzieży i zestaw wodoodporny, na wypadek deszczu.

Zima

W okresie zimowym Północna Norwegia przekształca się w mroźną tundrę, a wiele krajobrazu jest pokryte śniegiem. Noce stają się długie i bezlitosne, a temperatury często spadają znacznie poniżej zera. Faktycznie, od połowy listopada do końca stycznia słońce nie wschodzi wcale w miejscach takich jak Tromsø. Zabierz ze sobą wiele warstw ubrań i dobre, ocieplane rękawice, aby chronić dłonie przed mrozem.

Z innej strony, Północna Norwegia jest znacznie spokojniejsza podczas zimowych miesięcy (z wyjątkiem okresu świątecznego). Masz dobrą szansę na zobaczenie zorzy polarnej, która wygląda szczególnie widowiskowo podczas ciemnych, bezchmurnych nocy. Co więcej, liczne gatunki wielorybów przemieszczają się w okresie zimowych miesięcy na wybrzeże Norwegii. Jeśli zarezerwujesz safari wielorybów w Andenes w styczniu/lutym, możesz zobaczyć kaszaloty, orki i wieloryby humbaki.

Micorazon

Miłośnik podróży - po Polsce i świecie. Z fascynacją odkrywam nowe obszary, ale też chętnie wracam do już sprawdzonych miejsc. Chętnie podzielę się z Tobą najpiękniejszymi i najciekawszymi zakątkami z naszej planety.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *